ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir yetişek bulamadınız. Her ne derecede seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı henüz uygun imkânsız mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize benzer kurgu anteni, peyk çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını temizlemek yerine onları bir kez internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlanak hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında müşterek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar yoluna gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici benzer programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim özgü mutabık tek biçimde kodlamak, şifrelemek tek tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda müşterek madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli güçlü kaliteli tek videoteyp aktarımı temin etmek ayrılmış bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü ve muhtemelen esasen kullandığınız sadece düzenek olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, arkasında olmak istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin uğruna müsait yalnız zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı bir kez web tarayıcısı ile veya daha kazançlı nitelik amacıyla birleşik takım üstü kutu okunuşu düzgülü bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan bir kez zatî file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif eş tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecesinde insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. birleşik sunucu, sadece stüdyoda birkaç nedeniyle kişiden oluşan hayat dolu ancak kitleyle sohbet etmek yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler göre profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu görüntü meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu tıkla iPlayer’da şimdiye gibi üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin önemli eş kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her janr net trafiğini tehlikeli bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da bir video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek kendince fazladan benzer el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu bir irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, geçindirmek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen müşterek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz yavuz bir bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli eş müzakere yapar. Sunucular ekseri fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan ancak birleşik defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik tek janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun birçok istemciye hareketsiz tek istemciyle olduğu gibi kolay vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama tıkla kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca sadece video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma daha fazla bilgi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek için “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik benzer şekilde sadece iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının ortam çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade müşterek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını eş iki saniye zarfında indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu yoluna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin içmek yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu Gerçek Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine tesirli ancak şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına mezuniyet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla vukuf alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek özgü erdemli kaliteli ve yaygın ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiçbir birleşik nesne davranmak üzere programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve daha buraya tıklayın aksi hâlde bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp takip etmek alegori kumandanızdan sessiz eş tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. bu siteye bakın Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar